Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  REVİR

  • Aile Hekimliği ( Revir )Biriminin Amaçları:

  • Kurumda, hükümlülerin kuruma ilk kabullerinden itibaren sağlık kontrollerinin, muayene, teşhis, tetkik ve tedavilerinin yapıldığı tam donanımlı bir revir bulunmaktadır. Nazilli Sağlık Grup Başkanlığı tarafından görevlendirilen pratisyen hekim haftaiçi hergün revirinde rutin muayene ve tedavi işlemleri gerçekleştirilmekte, ihtiyaç duyulması halinde ileri tetkik ve tedavi için hükümlülerin Nazilli devlet hastanesi ve üniversite hastanelerine sevk edilerek tedavileri tamamlanmaktadır.

  • Kurumda bulunan berber, mutfak, kantin, atölyeler, yemekhane gibi toplu olarak kullanılan alanların kontrolleri düzenli olarak yapılarak görülen eksiklikler hakkında tedbir alınmaktadır. Ceza infaz kurumumuza giren gıda maddelerinin kontrolleri, gıda maddeleri tüzüğüne göre kurumumuz muayene kabul heyeti tarafından yapılarak kurumumuz mutfağına alınmaktadır. Koğuşların ısınma, aydınlatma, temizlik ve havalandırma gibi insan sağlığına etkili hususlar konusunda gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Koğuşlar belirli aralarla haşerelere karşı ilaçlanmaktadır. Ceza İnfaz Kurumumuzdaki iş kollarında çalışan hükümlülerin (mutfak, yemekhane, berber hane, çay ocağı, vs. düzenli aralıklarla portör muayeneleri yaptırılmaktadır. 
   Kurumda sağlık biriminde kadrolu olarak kurum tabibi ve diş hekimi bulunmamaktadır. Sağlık hizmetleri görevli 1 Sağlık bakanlığına bağlı sağlık memuru ve 4 Adalet Bakanlığına bağlı sağlık memuru ve 3 İnfaz ve koruma memuru tarafından yapılmaktadır. Kurum reviri bünyesinde doktor muayene odası, acil müdahale odası, toplam 4 yatak kapasiteli yataklı tedavi bölümü bulunmaktadır.

  Adres

  Yıldıztepe Mahallesi 15. sokak no 99 Nazilli/AYDIN

  Telefon

  0256 318 00 22 -23

  0256 318 00 27 (Faks)

  E-Posta

  nazilli.etcikisaretadalet.gov.tr